Terör Örgütlerinin Sonu

İlker Başbuğ Kitap İnternet Andıcı Türkiye TSK Genelkurmay Başkanı Terör örgütlerinin de bir sonu vardır. Terör eylemlerinin geri tepen sonuçlar doğurabileceği bilinen bir gerçek. Ülke yönetimlerinin, uygulayacakları terörle mücadele stratejisini, terör örgütlerinin nasıl sonlandırılabileceği, bir başka deyişle nasıl marjinalize edilebileceği üzerine kurmaları yararlı olacaktır.

Her ulusun tarihinde elbette yaşanılan acı ve tatlı olaylar bulunabilir. Geçmişte yaşanılan acıları bugünlere taşımak toplumun ihtiyaç duyduğu huzur ve barışın korunmasına katkı sağlamaz. Etnik farklılıkların olduğu ülkelerde, bu farklılıkların derinleşmesine neden olabilecek söz, tutum ve davranışlardan da kaçınılması gerekir. Aksi takdirde ortaya çıkacak gelişmelerin kontrolü ve yönetilmesi zorlaşabilir.

İlker başbuğ bu kitapta, bilimsel bir bakışla terör örgütlerinin nasıl sonlandırılabileceği ve etnik farklılıkların yaşandığı ülkelerde başarıyla uygulanabilecek liberal demokrasinin esasları üzerinde duruyor.

14 yorum

 • Melih Aşık (Milliyet Gazetesi)

  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “Terör Örgütlerinin Sonu” adlı kitabında söylenmesi gereken her şeyi söylüyor… Önce terörle mücadelenin olmazsa olmazı:
  “Dünyada yaşanan diğer örnekler, koşulsuz silah bırakılmasından ve örgütün tasfiye edilmesinden önce devletlerin herhangi bir adım atmadığını göstermektedir…”

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • Candaş Tolga Işık (Posta Gazetesi)

  Terörist demişken…
  Terör örgütü kurduğu iddiasıyla 7 aydır tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı
  İlker Başbuğ’un bir kitabı var…
  Adı ne biliyor musunuz?
  Terör Örgütlerinin Sonu!

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • Mehmet Ali Birand (Posta Gazetesi)

  İlker Başbuğ emeklilik günlerinde boş durmadı. ‘Terör Örgütlerinin Sonu’ adını verdiği bir kitap yazdı. O kitap üzerinden tırmanan teröre değindi. Nasıl bitirilir onu anlattı.

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • Emre Kongar (Cumhuriyet Gazetesi)

  Dünyada ve Türkiye’de terör üzerine yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri.

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • Kadir GÜMÜŞTAŞ

  Sayın BAŞBUĞ’un bu degerli eserini okuyacağım. Geçmiş olsun dileklerimi sunar, aydınlık günlerde yaşamak üzere selam ve sevgiler.

 • Sayın komutanım,
  Size ve yüce Türk milletinin ordusuna yapılan bilinçli yıpratıcı bu hain oyunları neret ile kınıyorum. Türk milleti herzaman olduğu gibi bu menfur psikolojik saldırının cevabını er geç verecek ve bugün cirit atan bu hainler yarın kacacak delik arayacaklardır.

 • Taşkın YILDIRIM

  Sayın Komutanım ,

  Sizi güçlü duruşunuzla tanıyan ve örnek alan biri olarak bu zor günlerinde geçeceğine yürekten inanıyorum. Size ve Yüce Türk Ordusuna bu adice atılmış lekeleri bütün yüreğimle kınıyorum. Sizi çok ama çok sevdiğimizi ve en yakın zamanda ailenize ve milletinize kavuşacağınızı temenni ediyorum. Kitaplarınızla bizleri bilgilendirdiğiniz için sonsuz teşekkürler.

  Sizler Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN oğullarısınız…

 • Vatan Evladı

  Sayın Başbuğ,
  Yüce Türk devletinin eşsiz komutanlarını karalama, yok etme ve suçlu adletme çabaları eminim sonuçsuz ve başarız kalacaktır.Bu ülke bu kadar iğrenç iftiralarla yıkılacak, karalanacak kadar aciz değildir.Ezelden beri bize karşı olanlara atılan tokatın yine atılacağına eminim.Sizlere güveniyoruz.Sizlerin arkasındayız.
  Bu utanç bir gün mutlaka itibarı iade edilecektir.Bunları yapanlar cezasını o kadar ağır ödemeliki Türk Tarihine geçmeli ve bir daha kimse bunları yapmaya cesaret edememeli.

 • Komutanım üzgünüm… üzgünüz… Ne yapabiliyoruz? (hiçbir şey…) Ne yapmalıyız? (çok şey…) Neden yapamıyoruz? (Bilmiyorum… bilmiyoruz…) Neden Bilmiyoruz? (artık şuursuzuz…) Neden şuursuzuz? (Bilmiyorum… bilmiyoruz…)
  Komutanım utanıyorum… utanıyoruz… Neden utanıyoruz? (onu da bilmiyoruz…)
  Komutanım galiba bizler herşeyi hakediyoruz…
  KOMUTANIM BİZLERİ AFFEDEBİLECEKMİSİN?…
  Sizden ve Şerefiyle Üniformasını taşımış bütün TSK personelinden Özür dileriz…
  Sizi çok sevenleri yani bizi affedebilecekmisiniz?

 • SAYIN BASBUG. Adalet tek disi kalmis bir canavar ve size yardimci olamamak ise benim gibi dusunenlerin en buyuk ORTAK ACISI !

  OZGURLUGUNUZ ELINIZDEN ALANLARIN ER GEC GIDECEGI EBEDI IKAMETGAHLARI KESINLIKLE SU AN SIZI HAKSIZ YERE DURDURMUS OLDUKLARI HUCRELER OLACAKTIR !!!

  ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN VE SIZI SEVENLER HER ZAMAN HAKLILIGINIZI HER DAIM DUYURACAKTIR.

  SELAM, SAYGI VE SEVGILERIMLE.

 • BÜYÜK TÜRKİYE’nin önünü açtığınızı ve bu yüzden silivride olduğunuzu biliyorum.Adalet er geç tecelli edecektir.

 • allah yardımcını olsun paşam adalet er yada ge gelecekdir elbetde.

 • Sayın Paşam, bu siyasi mahkemeler Türk ordusunun, Kahraman Tür komutanını mahkum edemez. Verdikleri kararlar hiç bir anlam ifade etmez vicdanlarda kendilerini mahkum etmekten başka… 2003 ten beri Sizi atayan hükümet, madem Siz örgüt kurmuşsunuz, madem yönetmişsiniz o halde Siz görevde iken niye tespit edip gerekeni yapmamış ta emekliliğinizde böyle bir zulme kalkışıyor. Çünki böyle bir şey olmadıklarını kendileride biliyorlar. Bugün Türk Ordusu armagedon savaşı yaşarken, Türk Ordusunu mahkum etmeye kalkan zavallılar tarih önünde elbette hesabını verecektir. Sizler Paşam bugün olduğu gibi tarihte de kahraman ve şerefle yad edileceksiniz.
  Selam olsun kahramanlara, selam olsun olsun Paşam Sizlere…

 • Özgür TANDOĞAN

  Çok değerli Komutanım,
  Merhaba.

  ”Nasıl Bir Türkiye” adlı kitabınızdan sonra okuduğum 3. kitabınız.Tebrik ederim.
  Sırada, ”Ermeni Suçlamaları ve Gerçekler” isimli kitabınız var. Bu kitabı da bitirince, ”20.Yüzyılı En büyük Lideri:Mustafa Kemal” ve ”20.Yüzyılı En büyük Lideri:Atatürk” isimli kitaplarınızı okuyacağım. Elinizden çıkacak 7. kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.En iyi dilekler hep sizinle olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.