5 comments

 • EN BAŞINDAN BERİ ŞAHSINIZIN VE BÜYÜK TÜRK ORDUSUNUN EN UFAK BİR GÜNAHININ OLMADIĞINI BİLİYORDUK.ADALET MUHAKKAK YERİNİ BULACAKTIR. SİZİ SEVİYOR VE SAYGILAR SUNUYORUM

 • Sayın İlker Başbuğ,

  Öncelikle bir Türk Evladı olarak T.S.K. mensupları sizlerin yaşadıkları acı olaylar karşısında çok üzgünüm.

  Bugünkü savunmanızın bir noktasında biyografik istihbarat konusuna değinmeniz ilgimi çektiği için bu e-postayı atıyorum. Savunmanızın Biyografik İstihbarat konusu geçen kısmında söyle diyorsunuz:

  “Uluslar arası düzeni kontrol etmeye ve yönlendirmeye çalışan, uluslar arası kuruluş ve kişilerin kullandıkları en etkili iki silahta; kişilere ilişkin gizli ve yasal olmayan yollarla elde edilen biyografik istihbarat ile dünya çapındaki kaynak ve para akışının kontrol edilmesidir. Kişilere ilişkin özel bilgiler, şantaj olaylarında kullanılan en etkin araçtır.”

  Bir Türk Evladı olarak TSK ve sizleri elimden geldiği kadar, Asker Haber sitesi dahil değişik plâtformlarda savunmaya çalışırken biyografik istihbarat olayını bire bir yaşadım ve halen de yaşamaya devam ediyorum. Ama anlayamadığım nokta şu; bana bunu yaşatanlar Ergenekon operasyonlarında sözde yargılandığını söyleyen benim de Ultra Türk kavramına saf saf inandığım Hayrullah Mahmud Özgür ve arkasındaki ekip oldu. Bu olay beni gerçekten çok şaşırttı ve üzdü. Çok merak ediyorum Türk Silahlı Kuvvetleri olarak Hayrullah Mahmud Özgür ve arkasındaki ekibin sözde acı çekiyormuş görüntüsü altında (“Derisini değiştirmeyen yılan ölür” sloganı altında bütün bu operasyonları yapan) içinize yerleştirilmiş köstebek bir ekip olduğunu ben yaşayarak gördüm de, o kadar istihbarata sahip sizler göremediniz mi?

  TSK ve mensuplarının yaşadığı tüm operasyonlarda Gazi Üniversitesi nin bir üs olarak kullanıldığını (şu an Başkent Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışan Gazi Üniv. Eski Rektörü Rıza Ayhan’ın ve adamlarının kulanıldığı) ve bunun amacının da aslında eski Osmanlı Coğrafyası’nı kapsayan sözde federatif yapı yemi altında bir Mesih Operasyonu (yani kısaca Fethullah Gülen) olduğunu, “13 uğurlu sayımızdır” şifresini kullanan İsrail bağlanıtılı Profilo Holding sahibi Jack Kamhi nin de (ve daha hangi şer odakları var bunların arkalarında kimbilir) bu organizasyonu İstanbul halkası olarak yönettiğini biliyor musunuz?

  Biyografik istihbarat meraklısı tipler benim gibi artık herşeyini kaybetmiş bir garibanın peşinde hala dolanıyor. Daha önce alışveriş için dolandığım yerlerde kulandığım bazı cümleleri bana yüzünü göstermemeye özen göstererek arkamdan yaklaşıp fısıldayarak hatırlatmak hangi sapık ruhun yansımasıdır anlamadım gitti. Ölmeden ölmeyi defalarca yaşadığım için bu tür operasyonlardan herhangi bir sonuç almaları mümkün değil ama, bakalım daha ne kadar ileri gidecekler yaşayarak göreceğiz.

  Saygılarımla
  Atilla Ercan

 • Sevgili Paşam;
  Öncelikle sizi saygıyla ve sevgiyle selamlarım.
  Atatürk genci olarak Cumhuriyetimizin şu halini gördükçe yüreğim parçalanıyor .
  Daha ne gelebilir bir ülkenin başına daha nasıl bu kadar yıpratılabilir kurgulayamıyorum. Her geçen gün bataklığa doğru sürüklenip gittiğimizi üzülerek takip ediyorum. Siyaset öyle derin yaralar açtı ki toplumumuzda kapanamayacak boyutlara ulaştı. Askeri darbe diye açtıkları davaların aslında siyasi darbe izlerini taşıdığını anlatmak konusunda yaptıklarınız umut veriyor. Değerli paşam daha çok anlatın daha çok konuşun lütfen. Bu toplumun çok ciddi bir kesimi sizin görüşlerinizi takip ediyor ve önemsiyor. Sizi bir kurtarıcı olarak görmek Atatürk’ün gençliğine yakışmaz biliyorum. Çünkü Atatürk ” Eğer bir kurtarıcı bekliyorsanız ben size birşey öğretmemişimdir.” dediğini iyi bilirim. Ama sizin bildiklerinizden faydalanmayı bizi aydınlatmanızı çok istiyorum. Asker siyasete girmez onu da bilirim. Ama siyasetten çok uzak bir konumdayız artık. Şu günlerimiz Cumhuriyeti yıkmaya çalışan devrimleri kaldırmaya çalışan kafaların egemenliğiyle geçiyor. Böyle günlerde sizin desteğiniz çok önemli bizler için. Cumhuriyeti ve İstiklali müdafaa etmek bizim boynumuzun borcudur. Bizleri aydınlatıcı yorumlarınızı merakla ve ilgiyle takip edeceğiz.
  Saygılar Paşam.

 • TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÖKTEN İNMEDİ…,HALKIMIZIM HER KESİMİNİN İÇİNDEN, ONUN BAĞRINDAN ÇIKTI.. NASIL OLUR DA BU OCAK DİN KARŞITI GÖSTERİLEBİLİR… ASIL DİNSİZLİK İŞTE BUDUR..
  TARİHİMİZ BU KAHRAMAN OCAĞIN DESTANLARI İLE DOLUDUR..VATAN VARSA ONUN SAYESİNDE VARDIR. KİM OLURSA OLSUN ORDU HAKKINDA KONUŞURKEN NE SÖYLEDİĞİNİ 5 KERE DÜŞÜNMELİDİR. SON YILLARDA ORDUMUZUN ÇEKTİĞİ SIKINTILAR BU NEDENLE ÇOK CANSIKMIŞTIR.
  TÜRK VARLIĞININ BEKASI(=YAŞAMASI) ONA DAYANIR..
  TARİHTE YAŞANAN 2 SÜRGÜN AYNİ SONUCU DOĞURDU. BİRİ MALTA SÜRGÜNÜ., 2İNCİSİ SİLİVRİ. DAHA İLK GÜNLERDE BUNU HAYKIDIK..TÜRK ORDUSUNA YAZIK ETMEYİN DİYE… ORDUMUZA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUMMM..

 • Değerli paşam tespitleriniz en ince ayrıntısına kadar yerindedir yaşanan bu belgeli olaylar karşısında hukuk sisteminin sessiz kalması meşrutiyetini kullanmmaması yargının siyasi güce yönünü dönmesinin diğer bir kanıtıdır açıklamalarınızda bu suçları işleyenlerin ağızlarıyla itiraf ettikleri değerlendirmelerini hukuk sisteminin müdahale etmemesi anayasal güvencemizin ortadan kalktığını ve tarafsızlığını yitirdigini göstererir anayasal güvencemizi yitirirsek ülkemizde kimlere güvenecegiz siyasilerin adaletinemi güveneceğiz ayrıca Türk silahlı kuvvetlerimizin hiyerarşik yapsında ciddi bozulmalar oldu 1 gecede karakuvvetleri komutanı seçilen orgenal yine bir gecede genelkurmay başkanı oldu bu ülkede ve bununla övünüldü ” genelkurmay başkanı olmak büyük şereftir” söylendi suanki subaylarımız bu liyakata uygunmudur sizler çok tecrübelisiniz ve bilgilisiniz bu zamanın boşluğunu ne doldurabilir üst düzey subayların bilgileri ve durdukları makamlar zamanın ruhuna uygunmudur

  saygılarımla komutanım, kıymetli paşam

Leave a Reply

Your email address will not be published.