The Greatest Leader of the 20th Century: Ataturk

İlker Başbuğ Kitap İnternet Andıcı Türkiye TSK Genelkurmay Başkanı

6 comments

 • Emre Kongar (Cumhuriyet Gazetesi)

  Başbuğ’un kanına da Atatürkçülük işlemiş…

  Günümüzde artık Atatürkçülüğün, iktidarın gözünden düştüğünü, Atatürkçü olmanın makbul kabul edilmediğini, hatta kuşkuyla karşılandığını bilmiyormuş gibi, yeni başladığı “Silivri sakini” olma kariyerinde, durmadan Atatürk kitabı yazıp duruyor…

  Silivri’de yazdığı ikinci kitap da çıktı.

  Birinci kitap “20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal” adını taşıyordu.

  Bu yenisi onun devamı, “20. Yüzyılın En Büyük Lideri Atatürk” adını taşıyor…

  Devlet kurucusu dâhi bir liderin, nesnel bilgi ve belgelere dayalı olarak anlatılan öyküsü de diyebilirsiniz.

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • İlber Ortaylı (Tarihçi)

  İlker Başbuğ Paşa’nın kitabıdır bu. Genelkurmay Başkanımız. Eksi Başkanımız. Bu hakikaten bir biyografiyi yanlış olmadan nakleden bir kitap bir kere bu bir.

  Gayet rahat izlenen bir üslup. Onu da söyleyeyim. Onun için tabii ben bunu başarılı bir biyografi tanımlayacısı olarak görüyorum. Biz de nadirdir bu.

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • Tufan Türenç (Hürriyet Gazetesi)

  Atatürk işte böyle bir reformcuydu.

  Kendini reformcu sananlara bu bilgileri şu anda Silivri’de terörist örgüt yörneticisi suçlamasıyla yatan Genelkermay eski başkanı İlker Başbuğ’un “20. Yüzyılın En Büyük Lideri ATATÜRK (1923′ten1938′e)” kitabından aktarıyorum.

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • Özgen Acar (Cumhuriyet Gazetesi)

  Yazarı tanıyor musunuz bilmiyorum… Ergenekon, Balyoz, Silivri olaylarından da adını anımsayamadınız mı? Anımsatalım… PKK terörüne karşı mücadele eden, bu konuda kitap yazan, AKP’nin “baş terörist” diye yargıladığı, mesleğinin doruğuna çıkmış bir subay… Hâlâ anımsamadınız mı? Keşke bu kitabı yazmasaydı! Kitabın kahramanı olan Atatürk hakkında “en baş terörist ilanına” kanıtlar bırakmazdı! Üstelik, tutmuş “20. Yüzyılın En Büyük Lideri” demiş. Bir eksiği var… Keşke 21. yüzyılın liderliğine de (…’ı) aday gösterseydi…

  Site yönetimi tarafından eklenmiştir

 • Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en sancılı, en adaletsiz ve en kaygılı yıllarını geçiriyor. Çocukluğunu, gençliğini ve yetişkinliğini özetle yaşamının bütün yıllarını ordusuna ve Türk Milletine adamış olan ve Genel Kurmay Başkanlığı görevini onuru ile yerine getirmiş olan Sayın İlker Başbuğ’un içeride tutsak olarak pervasızca tutulduğu her bir saniye bu milletin kalbine bir iğne saplanmışçasına batıyor. Bu rezilliğe son verecek kuşaklar hazır ve Türk milletinin vereceği emri bekliyor. Geç gelen Adalet , Adalet değildir ! Adaleti yerine getirmek görevi ise maalesef günümüzde yargıç ve hakimlerden çıkmıştır. Emir kulları olarak görev yapan hukukun ve hukukçuların hiçbir üstünlüğü olamaz !

 • Çok kıymetli M.İlker Paşam,
  Çok harika bir eserdi, zevle okudum. Size çok teşekkür ederim.
  Atamıza gelince, Onu sevmek MİLLİ İBADETTİR.

Leave a Reply

Your email address will not be published.