28 comments

 • Yüce Türk Milletinin Yetiştirdiği Asil Türk Komutanı. Vatan Sizin gibi bir Efsane Komutanı Unutmayacak Daima Vicdanında minnetle şükranla yââd edecektir. 🇹🇷

 • Sizi seviyor ve değer veriyoruz bizim için Çok değerli bir devlet adamısınız
  Bugüne kadar verdiğiniz emekler için çok teşekkürler

 • Ülkenin ve Milletin kutsal değerlerinden biri olan GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI makamını temsil etmiş, vatansever emekli orgeneral Sayın İlker Başbuğ’a yapılan bu zulmün, AZİZ TÜRK MİLLETİNE yapıldığını düşünerek hicap duyuyorum. Adalet, özellikle ilahi adalet mutlaka bir gün gerçekleşecek, hak yerini bulacaktır.

 • Sayın komutanım, rahmetli babam asteğmenken, siz de teğmenmişsiniz. Sizin vatan hainleri tarafından kurulan kumpasla göz altına alınışınızı televizyonda seyrederken babamın ağzından dökülenler;
  “Ilker paşa hayatımda tanıdığım en mert insanlardan birisiydi. Mert insandan vatan haini çıkmayacağına göre, hainler emniyete sızmış demektir.”
  Vatandaş olarak vatanıma yapmış olduğunuz hizmetlerden, dahili bedbahtlardan koruma çabalarınızdan dolayı çok teşekkürler. Bizim size değil ama sizin her bir vatandaşa hakkınız geçmiştir. Hakkınızı helâl edin.
  Saygılarımla

 • Sözlerinize aynen katılıyorum,bizlere bilgi aktardığınız için teşekkür ederim.Sağolun.

 • Büyük harbiyeli İlker Başbuğ! 🇹🇷

 • Doğru ve yanlış ayrımını yapabilmek, güzel bir erdemdir…
  Allah doğru yanındadır, ama doğrunun!

 • Paşam size yürekten katılıyorum Ve inanıyorum devlet zirvelerinde feto hareketini hep söyleyip uyardınız dinlemediler.
  Bir açılış konuşmasında 15 Temmuz dan yıllar önce fetö tehdidini anlatınız YouTube kanalında mevcut basın bunu hiç dile getirmedi bile Ama devletimizin başı Allah affetsin yanıldık Dedi.
  Gece yarısı geçirilen yasayı kimlerin verdiğini araştırılsın dediniz TBMM ‘ye Hakaret sayıyorlar yine yanıldılar
  ALLAH Affedermi bilmem ama ben affetmeyeceğim ve birgün Türk milletimiz de AFFETMEYECEK !!!

 • Değerli Paşam,bir hukukçu olarak söylemeliyim ki;Anayasal sistemin işlediği,yargının bağımsız olarak görevini yaptığı olağan bir ortam olsa idi,C.Savcısının sizin ortaya koydugunuz haklı iddialarınız üzerine soruşturma açması ve sizi tanık veya müşteki sıfatıyla davet etmesi gerekirdi..
  Ama içinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçte,uyduruk bir şikayet üzerine “şüpheli” sıfatı yakıştırmalarına şaşırmamalı..
  Elbette bu günler de geçecek ve herkes hukuk çerçevesinde yaptığının hesabını verecek..
  Aksini düşünmek,akla,mantığa,bilime, hukuka aykırı düşer..
  Saygılarımla

 • Düşüncelerinize katılmıyorum. Türkiye’nin son yıllarda ki kutuplaşmasina sebep olanlardan birisi olarak görüyorum.

 • İlker Paşa’mıza güvenimiz tamdır! Yazıklar olsun, onu itibarsızlaştırmaya çalışanlara. Hem suçlular, hem güçlülüler.

 • Sayın komutanım;
  Size yapılanlar TÜRK ULUSU’na yapılmıştır elbet bu hainler gün gelir yaptıklarının bedelini hem Türk adaletinin önünde hemde Allahın yüce adaletin önünde hesap vereceklerdir.
  Bu süreçte Türk askerine yaraşır bir şekilde onurlu ve dik duruşunuz için sizi canı gönülden kutlarım, Allah sağlık ve esenlik versin selametle.

 • Sayın Komutanım,
  İnsanlar yaşarken ve öldükten sonra anılırlar.
  Emin olun ki tüm Vatan severler tarafından, her ikisinde de minnet ve şükranla anılacaksınız.
  Saygılarımla,

 • Prof. Dr. Mükremin Yaman

  Değerli komutanım, Genel Kurmay 2. Başkanı olduğunuz dönemden başlayarak sizin Atatürk ilkelerine ve demokrasiye ne denli inandığınızı gözlemledim. Daha sonra da yarığınız Genel Kurmay Başkanlığı göreviniz sürecinde bu özelliğiniz açık bir biçimde ortaya çıktı. FETÖ kumpaslarının başlıca hedeflerinden birisi olmanız da bu nedenledir. Her birisi uzun bilimsel araştırmalarla yazılmış kitaplarınızı okuduktan sonra olup bitenleri hiç kuşkuya yer bırakmayacak biçimde öğrendim. Bu yolla da ülkemize yapmakta olduğunuz hizmetler çok değerlidir. Karşı karşıya kaldığınız bu soruşturmalar da sizin değerinizi daha da görünür kılacaktır. En içten saygılarımı sunarım.

 • Ne hikmetse ülkemizde yönetimle ilgili eleştiri yapan kim olursa olsun o insanın geçmişteki yaptıkları hep sıfıra indiriliyor malesef ilker paşamızda bunlardan biri

 • Bir astsubay olarak haklarimizin ve bize bakis acinizin cok müsbet olmadığından dolayi sizi çok sevemedim ama su tarihi gerçeği buraya kazımak istiyorum sayın komutanım.Turkiye Cumhuriyetinin son Genel Kurmay Başkanı İlker BAŞBUĞ…Cok uzulerek soyluyorum sizden sonra daha o makama yakışabilecek birisi gelmedi, inşallah gelir…

 • Değerli Yurtsever Komutan Sn. İlker Başbuğ,
  Siz değerli ordumuzun geleneksel yurtsever özelliğini yansıtan, yaşatan ve ülkesi için her an görevde canını vermeye hazır komutanıydınız.
  Demokrasi, vesayeti kaldırıyoruz diyenlerin kozmik oda ablukasından sonra ne yaptıkları da ortada. Sizden sonra, sizin görevinize gelenlere bakıldığında (Sn. Işık Koşaner hariç), amaç çok net ortaya çıkıyor.
  Sizin gibi yurtseverler her zaman sevgiyle hatırlanacaktır.

 • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!

 • Bu güne kadar.TSK böyle bir komutan görmedi.

 • Paşam sizin bu mücadelenizi takdir ediyorum sizin gibi vatansever birinin mücadelesi hepimize için umut veriyor. Tanrı sizi korusun.

 • Ülkede en üzücü durum:
  Vatan hainliğinin tanımı, iktidarın düşüncesine göre şekilleniyor olmasıdır.
  Mücadelenizi sonuna kadar destekliyoruz.

 • Sayın Komutanım,
  Sizi sayğı ile selamlıyorum.
  Vermiş olduğunuz bütün emeklerinize,
  Vatanımıza olan sevginize, Türk Milletine olan inancınıza sonsuz minnetlerimi sunuyorum.
  Sağlıklı ve Huzurlu günler diliyorum.

 • Gerçekten saygı duyulacak adam.. Saygı hakedene verilir..

 • Size çok saygı duyuyorum, sizi cocuklarima anlatacağım.

 • Sayın paşam,
  Ulu önderimizin yanında(1930-1933) günde 8 saat bulunarak vatani görevini yapan, Gazi Mustafa Kemal paşamızın ne kadar dürüst,cesur, fedakar, aydın, hoşgörülü bir lider olduğunun şahidi ve 27 yıl şerefi ile vatandaşının güvenliği , mutluluğu için çalışan bir polis memurunun çocuğu,
  Her iki ağabeyi de onurla Deniz ve Hava Kuvvetlerimizde görev yapan bir insan olarak sizi her dönem sonsuz bir şükran, saygı ve hayranlıkla izledim. Bir o kadar da size yapılan (dolayısıyla tüm vatansever, şerefli TSK mensuplarımıza, aydınlarımıza, basın mensuplarımıza) haksız da diyemiyorum iğrenç, hain komplo ve tuzaklara şahit olurken kahrolduk. Çözüm ve çaresizlik cenderesinde ezildik. Daha fazla meşgul etmemek adına doğrunun, iyinin, vatanseverin ergeç kazanacağı inancı ve ümidi ile sonsuz sevgi ve saygılarımla efendim.

 • vatan sizlere minnettar paşam

 • Sayin Komutanim, sonsuz saygilarim, olaganustu orneksiniz.
  Turkiye Cumhuriyetin’in basindan beri verdigi mucadele hala surulmektedir. Bu mucadeleye karsi sizin buyuk emek verdiginizi herkes bilir ve tarihe atilmistir. Bugunun bir de yarını var. Saglinizi koruyun ve hep beraber Turk Milleti olarak bu yarinlari gorelim. Ne mutlu Turkum diyene.

 • Sayin Komutanim, Turkiye Cumhuriyetinin gururusunuz. TSK’nin gecmisi, bugunu ve gelecegisiniz. Butun kitaplarinizi alip okuyacagim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.